Cine Va Conduce Primăria Baia Mare? O Privire Asupra Celor 11 Candidați la Primăria Orașului

Între 5 și 12 Mai, Baia Mare va fi martorul unei perioade intensă în democrația sa locală. Cu 11 candidați în cursa pentru funcția de primar, orașul se pregătește să-și aleagă liderul pentru următorii ani. Este o vreme de reflecție și acțiune pentru fiecare cetățean cu drept de vot.

Fiecare dintre cei 11 candidați aduce cu sine viziuni, experiențe și promisiuni. Ei sunt:

 1. Filip Claudiu-Gheorghe (PV)
 2. Sergiu Hainea (MRS)
 3. Călin Herțeg (AD)
 4. Costel Pârvănoiu (AUR)
 5. Pap Zsolt István (UDMR)
 6. Liviu Marian Pop (PUSL)
 7. Brian Cristian (Alianța USR&PMP)
 8. Ioan Doru Dăncuș (PSD)
 9. Mircea Cirț (VN)
 10. Cristian Anghel (FD)
 11. Ionel Ovidiu Bogdan (PNL)

Fiecare dintre acești candidați aduce cu sine o viziune asupra viitorului orașului nostru. Este datoria noastră, a celor cu drept de vot, să ne informăm cu atenție asupra propunerilor lor și să luăm o decizie înțeleaptă la urne.

Votul tău contează și poate face diferența în ceea ce privește viitorul Baia Mare. Indiferent de cine îți câștigă încrederea, implicarea ta este esențială pentru funcționarea unei democrații sănătoase.

Îndemnăm pe toți locuitorii orașului nostru să se implice în procesul electoral și să-și exercite dreptul democratic de vot între 5 și 12 mai. Alegerea primarului este o decizie importantă pentru viitorul nostru colectiv, și este important să ne facem auzită vocea prin vot.

Baia Mare are nevoie de lideri dedicați și vizionari care să ne ghideze către un viitor mai bun. Tu poți fi parte din această schimbare!

Maramureș Te VĂD ©

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *